Vratnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vratnica
Fshat
noform
Vendndodhja
Vratnica is located in Maqedonia e Veriut
Vratnica
Vratnica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 724 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1225
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 08′ 26″ Veri

21° 06′ 51″ Lindje

Popullsia 505 banorë (2002)