Prelubishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prelubishti
Fshat
Vendndodhja
Prelubishti is located in Maqedonia e Veriut
Prelubishti
Prelubishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1228
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 02′ 01″ Veri

21° 06′ 00″ Lindje

Popullsia 367 banorë (2002)