Siriçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siriçina
Fshat
noform
Vendndodhja
Siriçina is located in Maqedonia e Veriut
Siriçina
Siriçina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 507 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1228
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 00′ 59″ Veri

21° 05′ 42″ Lindje

Popullsia 395 banorë (2002)