Kopanica (Jegunoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kopanica (Jegunoc)
Fshat
Vendndodhja
Kopanica (Jegunoc) is located in Republika e Maqedonisë
Kopanica (Jegunoc)
Kopanica (Jegunoc)
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Pollog i Poshtëm
Lartësia 513 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1215
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 02′ 53″ Veri

21° 08′ 16″ Lindje

Popullsia 1.059 banorë (2002)