Podbregi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podbregi
Fshat
noform
Vendndodhja
Podbregi is located in Maqedonia e Veriut
Podbregi
Podbregi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 384 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1215
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 03′ 46.08″ Veri

21° 07′ 18.12″ Lindje

Popullsia 179 banorë (2002)