Zhillca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhillca
Fshat
noform
Vendndodhja
Zhillca is located in Maqedonia e Veriut
Zhillca
Zhillca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 406 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1228
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 01′ 53″ Veri

21° 03′ 42″ Lindje

Popullsia 650 banorë (2002)