Jegunoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jegunoc
Fshat
Vendndodhja
Jegunoc is located in Maqedonia e Veriut
Jegunoc
Jegunoc
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1215
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 04′ 24″ Veri

21° 07′ 24″ Lindje

Popullsia 846 banorë (2002)