Rataja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rataja
Fshat
Vendndodhja
Rataja is located in Maqedonia e Veriut
Rataja
Rataja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 416 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1228
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 02′ 07″ Veri

21° 02′ 15″ Lindje

Popullsia 411 banorë (2002)