Orasha (Jegunoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orasha (Jegunoc)
Fshat
Vendndodhja
Orasha (Jegunoc) is located in Maqedonia e Veriut
Orasha (Jegunoc)
Orasha (Jegunoc)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 686 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1206
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 07′ 48″ Veri

21° 08′ 18″ Lindje

Popullsia 1.084 banorë (2002)