Gaston Camara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gaston Camara
Të dhënat personale
Data e lindjes (1996-05-31) 31 Maj 1996 (24 vjeç)
Vendi i lindjesPort Kamsar, Guinea
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualInternazionale
Numri29
Karriera në rini
–2014Santarcangelo Calcio
2013–2014Internazionale
2014-Internazionale
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Internazionale1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 nëntor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Gaston Camara (lindur më 3 mars 1996) është një futbollist giuneas i cili luan si anësor për klubin italian InternazionaleSerie A [1].

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Camara luajti në huazim te Inter nga gushti i vitit 2013 e deri në janarin e vitit 2014. Në janar 2014, ai u transferua përfundimisht te klubi italian. Camara bëri debutimin e tij më 1 nëntor 2014 në humbjen 2–0 jashtë fushe kundër Parmës. Ai zëvëndësoi mesfushorin Gary Medel në minutën e 89 të ndeshjes [2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Guinea - G. Camara - Profile with news, career statistics and history - Soccerway". soccerway.com. Marrë më 1 nëntor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Parma vs. Inter - 1 November 2014 - Soccerway". soccerway.com. Marrë më 1 nëntor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)