Hægebostad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hægebostad (kthjellim).


Hægebostad
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Sørlandet
Qarku Vest-Agder
Kryeqëndra Tingvatn
Gjuha zyrtare Norvegjisht Nynorsk
Kryekomunari Ånen Werdal (H)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°27′V 7°13′L / 58.450°V 7.217°L / 58.450; 7.217 (Hægebostad)Koordinatat: 58°27′V 7°13′L / 58.450°V 7.217°L / 58.450; 7.217 (Hægebostad)
Sipërfaqja 462 km2
Popullsia 1.616 banorë 2004
Dendësia 3,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Hægdøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1411
Tingvatn is located in Norvegjia
Tingvatn
Tingvatn
Hægebostad – harta_foto
www.haegebostad.kommune.no

Hægebostad është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 462 km² dhe popullsi 1616 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]