Marnardal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Marnardal (kthjellim).


Marnardal
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Sørlandet
Qarku Vest-Agder
Kryeqëndra Marnardal
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Helge Sandåker (Ap)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°14′V 7°29′L / 58.233°V 7.483°L / 58.233; 7.483 (Marnardal)Koordinatat: 58°14′V 7°29′L / 58.233°V 7.483°L / 58.233; 7.483 (Marnardal)
Sipërfaqja 395 km2
Popullsia 2.214 banorë 2004
Dendësia 5,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Marnardøl
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1663
Marnardal is located in Norvegjia
Marnardal
Marnardal
Marnardal – harta_foto
www.marnardal.kommune.no

Marnardal është një komunëqarkun Vest-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 395 km² dhe popullsi 2214 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]