Jetmir Sefa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jetmir Sefa
Të dhënat personale
Emri i plotëJetmir Sefa
Data e lindjes (1987-01-30) 30 Janar 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri24
Karriera në rini
2000–2005KF Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2010KF Tirana106(9)
2010–2011Skënderbeu Korçë17(1)
2011–2012Kastrioti Krujë22(4)
2012–2013Bylis Ballsh22(2)
2013Skënderbeu Korçë0(0)
2013–2014Kastrioti Krujë25(3)
2014KF Laçi13(0)
2015–KF Tirana9(1)
Ekipi kombëtar
2003–2005Shqipëria U–172(0)
2005–2007Shqipëria U–193(0)
2007–2009Shqipëria U–218(1)
2009–Shqipëria2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 prill 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16 prill 2015

Jetmir Sefa (lindur më 30 janar 1987Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF TiranaKategorinë Superiore si mesfushor. Ai ka edhe dy paraqitje me kombëtaren shqiptare. Roli i tij natyror është mesfushor qëndror, por ai mund të luaj edhe në krahun e majtë dhe të djathtë, sikundër dhe në pozicione të avancuara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]