Kantoni Bouéni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bouéni
Canton de Bouéni
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Bouéni
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 14,29 km2
Popullsia 5.296 banorë 2007
Dendësia 370,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97604

Kantoni Bouéni (frëngjisht: Canton de Bouéni) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bouéni. Ka sipërfaqe 14.29km2 dhe popullsi 5296 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bouéni aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Mirhane Ousséni

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]