Kantoni Sada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sada
Canton de Sada
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Sada
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10,26 km2
Popullsia 8.007 banorë 2007
Dendësia 780,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97618

Kantoni Sada (frëngjisht: Canton de Sada) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sada. Ka sipërfaqe 10.26km2 dhe popullsi 8007 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sada aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]