Kantoni Bandrélé

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bandrélé
Canton de Bandrélé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Bandrélé
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97603

Kantoni Bandrélé (frëngjisht: Canton de Bandrélé) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bandrélé. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[edit | edit source]

Përbërja aktuale[edit | edit source]

Kantoni Bandrélé aktualisht përbëhet nga komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[edit | edit source]

  • 2011-2014 - Camille Abdullahi

Demografia[edit | edit source]

Shiko edhe[edit | edit source]

Referime[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]