Kantoni Koungou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Koungou
Canton de Koungou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Koungou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 28,43 km2
Popullsia 19.831 banorë 2007
Dendësia 697,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97610

Kantoni Koungou (frëngjisht: Canton de Koungou) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Koungou. Ka sipërfaqe 28.43km2 dhe popullsi 19831 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Koungou aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Saïd Ahamadi

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]