Kantoni Dembéni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Dembéni
Canton de Dembéni
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Dembéni
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 38,38 km2
Popullsia 10.141 banorë 2007
Dendësia 264,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97607

Kantoni Dembéni (frëngjisht: Canton de Dembéni) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dembéni. Ka sipërfaqe 38.38km2 dhe popullsi 10141 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dembéni aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Sarah Mouhoussoune

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]