Kantoni Kani-Kéli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Kani-Kéli
Canton de Kani-Kéli
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Kani-Kéli
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 20,59 km2
Popullsia 4.527 banorë 2007
Dendësia 219,86 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97609

Kantoni Kani-Kéli (frëngjisht: Canton de Kani-Kéli) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Kani-Kéli. Ka sipërfaqe 20.59km2 dhe popullsi 4527 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Kani-Kéli aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]