Kantoni M'Tsangamouji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni M'Tsangamouji
Canton de M'Tsangamouji
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra M'Tsangamouji
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 22,04 km2
Popullsia 5.028 banorë 2007
Dendësia 228,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97615

Kantoni M'Tsangamouji (frëngjisht: Canton de M'Tsangamouji) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është M'tsangamouji. Ka sipërfaqe 22.04km2 dhe popullsi 5028 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni M'Tsangamouji aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Ben Issa Ousseni

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]