Kantoni Tsingoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Tsingoni
Canton de Tsingoni
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Tsingoni
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Tsingoni (frëngjisht: Canton de Tsingoni) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tsingoni. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Tsingoni aktualisht përbëhet nga komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Issoufi Hamada

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]