Kantoni Mtsamboro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mtsamboro
Canton de Mtsamboro
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Mtsamboro
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 16,41 km2
Popullsia 6.917 banorë 2007
Dendësia 421,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97614

Kantoni Mtsamboro (frëngjisht: Canton de Mtsamboro) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mtsamboro. Ka sipërfaqe 16.41km2 dhe popullsi 6917 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mtsamboro aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Ali Bacar

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]