Kantoni Chirongui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chirongui
Canton de Chirongui
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Mayotte
Departamenti Mayotte
Arrondissement Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_3 mungon (dok)
Kryeqëndra Chirongui
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 28,76 km2
Popullsia 6.605 banorë 2007
Dendësia 229,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+3
Kodi statistikor INSEE 97606

Kantoni Chirongui (frëngjisht: Canton de Chirongui) është një kantondepartamentin Mayotte, rajonin MayotteFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chirongui. Ka sipërfaqe 28.76km2 dhe popullsi 6605 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chirongui aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Ali Moussa

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]