Kantoni Cadenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cadenet
Canton de Cadenet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Apt
Kryeqëndra Cadenet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,97 km2
Popullsia 16.919 banorë 2006
Dendësia 89,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8408
Kantoni Cadenet – harta_foto

Kantoni Cadenet (frëngjisht: Canton de Cadenet) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cadenet. Ka sipërfaqe 189.97km2 dhe popullsi 16919 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cadenet aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]