Jump to content

Kantoni Sault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Sault
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.008

Kantoni Sault (frëngjisht: Canton de Sault) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sault. Ka sipërfaqe 249.91km2 dhe popullsi 3008 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sault aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]