Kantoni Avignon-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Avignon-Est
Canton d'Avignon-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Avignon
Kryeqëndra Avignon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 34.526 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Avignon-Est – harta_foto

Kantoni Avignon-Est (frëngjisht: Canton d'Avignon-Est) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Avignon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 34526 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Avignon-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]