Kantoni Pernes-les-Fontaines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pernes-les-Fontaines
kanton
Popullsia
 • Gjithsej17.355

Kantoni Pernes-les-Fontaines (frëngjisht: Canton de Pernes-les-Fontaines) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pernes-les-Fontaines. Ka sipërfaqe 126.02km2 dhe popullsi 17355 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pernes-les-Fontaines aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]