Kantoni Bollène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bollène
Canton de Bollène
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Avignon
Kryeqëndra Bollène
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 175,62 km2
Popullsia 25.882 banorë 2006
Dendësia 147,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8406
Kantoni Bollène – harta_foto

Kantoni Bollène (frëngjisht: Canton de Bollène) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bollène. Ka sipërfaqe 175.62km2 dhe popullsi 25882 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bollène aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]