Kantoni Mormoiron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mormoiron
Canton de Mormoiron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Carpentras
Kryeqëndra Mormoiron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 249,59 km2
Popullsia 9.851 banorë 2006
Dendësia 39,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8415
Kantoni Mormoiron – harta_foto

Kantoni Mormoiron (frëngjisht: Canton de Mormoiron) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mormoiron. Ka sipërfaqe 249.59km2 dhe popullsi 9851 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Mormoiron aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]