Kantoni L'Isle-sur-la-Sorgue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Isle-sur-la-Sorgue
Canton de L'Isle-sur-la-Sorgue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Avignon
Kryeqëndra L'Isle-sur-la-Sorgue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,53 km2
Popullsia 41.291 banorë 2008
Dendësia 258,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8413
Kantoni L'Isle-sur-la-Sorgue – harta_foto

Kantoni L'Isle-sur-la-Sorgue (frëngjisht: Canton de L'Isle-sur-la-Sorgue) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Isle-sur-la-Sorgue. Ka sipërfaqe 159.53km2 dhe popullsi 41291 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Isle-sur-la-Sorgue aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]