Kantoni Malaucène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Malaucène
Canton de Malaucène
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Carpentras
Kryeqëndra Malaucène
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,49 km2
Popullsia 4.824 banorë 2006
Dendësia 30,25 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8414
Kantoni Malaucène – harta_foto

Kantoni Malaucène (frëngjisht: Canton de Malaucène) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Malaucène. Ka sipërfaqe 159.49km2 dhe popullsi 4824 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Malaucène aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]