Kantoni Vaison-la-Romaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vaison-la-Romaine
Canton de Vaison-la-Romaine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Vaucluse
Arrondissement Carpentras
Kryeqëndra Vaison-la-Romaine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.169 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8421
Kantoni Vaison-la-Romaine – harta_foto

Kantoni Vaison-la-Romaine (frëngjisht: Canton de Vaison-la-Romaine) është një kantondepartamentin Vaucluse, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vaison-la-Romaine. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13169 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vaison-la-Romaine aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]