Kitee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kitee
Kiteen kaupunki
Qytet
noform
Kisha e Kitee
Stema_figura
Vendndodhja
Kitee is located in Finlanda
Kitee
Kitee
Vendndodhja e Kitee në Finlandë

Koordinatat: 62°6′V 30°8′L / 62.100°V 30.133°L / 62.100; 30.133

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Kirsi Hämäläinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1631
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kitee.fi


Kitee (finlandisht: Kiteen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]