Tohmajärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tohmajärvi
Tohmajärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Tohmajärvi is located in Finlanda
Tohmajärvi
Tohmajärvi
Vendndodhja e Tohmajärvi në Finlandë

Koordinatat: 62°14′V 30°20′L / 62.233°V 30.333°L / 62.233; 30.333

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Olli Riikonen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.tohmajarvi.fi


Tohmajärvi (finlandisht: Tohmajärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]