Polvijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polvijärvi
Polvijärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Polvijärvi is located in Finlanda
Polvijärvi
Polvijärvi
Vendndodhja e Polvijärvi në Finlandë

Koordinatat: 62°51.3′V 29°22′L / 62.8550°V 29.367°L / 62.8550; 29.367

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Pauli Vaittinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1876
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.polvijarvi.fi


Polvijärvi (finlandisht: Polvijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]