Rääkkylä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rääkkylä
Qytet
Vendndodhja
Rääkkylä is located in Finlanda
Rääkkylä
Rääkkylä

Koordinatat: 62°18.8′V 29°37.5′L / 62.3133°V 29.6250°L / 62.3133; 29.6250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Yrjö Eronen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Rääkkylä (finlandisht: Rääkkylän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]