Kontiolahti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kontiolahti
Kontiolahden kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Kontiolahti is located in Finlanda
Kontiolahti
Kontiolahti
Vendndodhja e Kontiolahti në Finlandë

Koordinatat: 62°46′V 29°51′L / 62.767°V 29.850°L / 62.767; 29.850

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Jere Penttilä
Të dhëna të tjera
Themelimi 1873
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kontiolahti.fi

Kontiolahti (finlandisht: Kontiolahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]