Liperi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liperi
Liperin kunta
Komunë
noform
Pamje drejt qendrës së komunës nga kulla e kishës
Stema_figura
Vendndodhja
Liperi is located in Finlanda
Liperi
Liperi
Vendndodhja e Liperi në Finlandë

Koordinatat: 62°32′V 29°23′L / 62.533°V 29.383°L / 62.533; 29.383

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Hannele Mikkanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1875
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.liperi.fi


Liperi (finlandisht: Liperin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]