Lista e botimeve nga shtëpia botuese Toena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kjo është lista e botimeve nga shtëpia botuese Toena.

Nr. Titulli i librit Autori Viti
1 Kush e hëngri akulloren Tasim Gjokutaj ?
2 Një qen që qan Dhimitër Xhuvani ?
3 Siç thonë njëherë... Dhori Qiriazi ?
4 Kur këndon Guguftuja Odhise Grillo ?
5 Libri për detin Hajro Ulqinaku ?
6 Ku ta gjej pranverën Ferhat Çakërri ?
7 Përrallat e Arditit Halil Qendro ?
8 Strehëza e ngrohtë Lili Gogu ?
9 Çudira dhe marrëzi Dritëro Agolli ?
10 Qielli i murrëtyer i së dielës Andrea Petromilo ?
11 Vidi-vidi pëllumbeshë Ali Asllani ?
12 Zani i zemrës Filip Shiroka ?
13 Kaq Faslli Haliti ?
14 Mbama pak pallton çun Faik Ballanca ?
15 Dragoi i fildishtë Fatos Kongoli ?
16 Dasmë e çuditshme Sotir Andoni ?
17 Zjarr i fjetur Azem Shkreli ?
18 Biri i njeriut Ndoc Gjetja ?
19 Krismë është emri im Din Mehmeti ?
20 Shenjtor dhe djall Bardhyl Londo ?
21 Na ishte një herë Mihal Hanxhari ?
22 Skënderbeu Sabri Godo ?
23 Koha e dhive Luan Starova ?
24 Rrethi Bashkim Shehu ?
25 Tregime Kim Mehmeti ?
26 Vdekja më vjen prej syve të tillë Rexhep Qosja ?
27 Murgu i muzgut Ilir Belliu ?
28 Udhëzim për kapërcimin e detit Mehmet Kraja ?
29 Poezi të zgjedhura Natasha Lako ?
30 Franc Kafka i shkruan të birit Ridvan Dibra ?
31 Ekuinoks Moikom Zeqo ?
32 Ballkoni i hapur Frederiko Garcia Lorka ?
33 Komedianët Graham Green ?
34 Portreti i Dorian Greit Oskar Uajld ?
35 Vdekje në Venecia Tomas Man ?
36 Alkimisti Paulo Coelho ?
37 Qielli pikon yje - ?
38 Mitologjia greke M. A. Kun ?
39 Paradokset e satirës dhe të humorit Jakup Mato 2000 ISBN 99927-1-267-8