Njësia administrative Çepan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°15′V 20°10′L / 40.25°V 20.16°L / 40.25; 20.16

Njësia administrative Çepan
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Skraparit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Çepan është një komunë në Rrethin e SkraparitShqipëri.[1]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Politika[redakto | përpunoni burim]

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]


Burimet[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]