Ostrosi i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ostrosi i Vogël
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Komuna e Tivarit
Lartësia 249 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 432 banorë

Ostros i Vogël, (malazezisht:Мали Острос/Mali Ostros) është vendbanim në Komunën e TivaritMal të Zi.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
1948 323 Lëvizja e popullsisë Ostrosi i Vogel.png
1953 358
1961 394
1971 384
1981 427
1991 419
2003 432

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së Malit të Zi, Ostrosi i Vogël ka pasur 115 banor, 81 ekonomi familjare dhe 84 banesa.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]