Pelika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pelika
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna e Tivarit
Lartësia 1047 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 209 banorë

Pelikë, (malazezisht:Пелинковићи/Pelinkovići) është vendbanim në Komunën e Tivarit në Mal të Zi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky vendbanim kryesisht është i banuar me Malazez (43%) por ka edhe Mysliman (37%) dhe Shqiptar (20%).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]