Re (Norvegjia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Re (kthjellim).


Re
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Re (Norvegjia)

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Qarku Vestfold
Kryeqëndra Revetal
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Thorvald Hillestad (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°25′V 10°17′L / 59.417°V 10.283°L / 59.417; 10.283 (Re)Koordinatat: 59°25′V 10°17′L / 59.417°V 10.283°L / 59.417; 10.283 (Re)
Sipërfaqja 225 km2
Popullsia 8.194 banorë 2004
Dendësia 36,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1127
Vendndodhja
Revetal is located in Norvegjia
Revetal
Revetal
Re – harta_foto
www.re.kommune.no

Re është një komunëqarkun Vestfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 225 km² dhe popullsi 8194 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Re – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]