Vestfold

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Qarku Vestfold (kthjellim).


Qarku Vestfold
Vestfold fylke
—  qark  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Østlandet
Kryeqëndra Tønsberg
Kryekomunari Per-Eivind Johansen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 59°19′V 10°13′L / 59.31°V 10.22°L / 59.31; 10.22 (Qarku Vestfold)Koordinatat: 59°19′V 10°13′L / 59.31°V 10.22°L / 59.31; 10.22 (Qarku Vestfold)
Sipërfaqja 2.224,37 km2
Popullsia 235.891 banorë 2011
Dendësia 106,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-07

Qarku Vestfold – Vendndodhja

www.vfk.no

Qarku Vestfold është një qarkrajonin ØstlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 2224.37 km² dhe popullsi 235891 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]