Washington County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Washington County (Texas)
Harta e Washington County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1836
Zyra qendrore Brenham
Sipërfaqja 1.609 km²
Popullsia 30.373 (2000)
Dendësia 19,2 ban/km²


Washington County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]