Zavala County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zavala County (Texas)
Harta e Zavala County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1858
Zyra qendrore Crystal City
Sipërfaqja 3.371 km² km²
Popullsia 11.600 (2000)
Dendësia 3,4 km² ban/km²


Zavala County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]