Yoakum County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Yoakum County (Texas)
Harta e Yoakum County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1858
Zyra qendrore Plains
Sipërfaqja 2.071 km² km²
Popullsia 7322 (2000)
Dendësia 3,5 km² ban/km²


Yoakum County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]