Webb County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Webb County (Texas)
Harta e Webb County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1848
Zyra qendrore Laredo
Sipërfaqja 8.743 km²
Popullsia 193.117 (2000)
Dendësia 22,2 ban/km²


Webb County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]