Williamson County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Williamson County (Texas)
Harta e Williamson County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1848
Zyra qendrore Georgetown
Sipërfaqja 2.939 km² km²
Popullsia 249.967 (2000)
Dendësia 86 km² ban/km²


Williamson County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]