Willacy County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Willacy County (Texas)
Harta e Willacy County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1911
Zyra qendrore Raymondville
Sipërfaqja 2.031 km² km²
Popullsia 20.082 (2000)
Dendësia 13 km² ban/km²


Willacy County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]